Vishay/Sprague CWR26HH226MBGZ
CWR26HH226MBGZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH226MBGZ
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HH226MBGZ.pdf
Availability of CWR26HH226MBGZ
QUANTITY
CWR26HH226MBGZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH226MBGZ
Internal Part NumberEIS-CWR26HH226MBGZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH226MBGZ
Related LinksCWR26HH, CWR26HH226MBGZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH226MBGZ Details Description
Related parts for CWR26HH226MBGZ
IC REG LDO 3.3V 5A DDPAK datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 8 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 21POS 10MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
6"X20' SPACER WEB datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
XCEDE 3W RGHT 2PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf