Vishay/Sprague CWR26HH336JCFB\HR
CWR26HH336JCFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336JCFB\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336JCFB\HR.pdf
Availability of CWR26HH336JCFB\HR
QUANTITY
CWR26HH336JCFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336JCFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336JCFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336JCFB\HR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336JCFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336JCFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH336JCFB\HR
RESISTOR KIT 100-1K 1/16W 500PCS datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
SW LIMIT PIN PLNGR SPDT 5A 250V datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM DO201AE datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 256X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 2.57A 150 MOHM datasheet.pdf