Vishay/Sprague CWR26HH336JCFC\TR
CWR26HH336JCFC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336JCFC\TR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336JCFC\TR.pdf
Availability of CWR26HH336JCFC\TR
QUANTITY
CWR26HH336JCFC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336JCFC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336JCFC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336JCFC\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336JCFC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336JCFC\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336JCFC\TR
RES SMD 47K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 0.005 OHM 7W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS R/A LONG T/H datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 SR RA TH CLIP 30AU datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 0.6A TO-18 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 1W datasheet.pdf