Vishay/Sprague CWR26HH336KBFB\PR
CWR26HH336KBFB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336KBFB\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336KBFB\PR.pdf
Availability of CWR26HH336KBFB\PR
QUANTITY
CWR26HH336KBFB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336KBFB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336KBFB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336KBFB\PR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336KBFB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336KBFB\PR Details Description
Related parts for CWR26HH336KBFB\PR
IC MCU 32BIT ROMLESS 160QFP datasheet.pdf
LED RED DIFFUSED 0603 SMD datasheet.pdf
IC HEX INVERTER SCHMITT 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 3W DO204AL datasheet.pdf
RES 34K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
SPEAKER 8 OHM 3W 66MM SQUARE datasheet.pdf
OSC TCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 160VDC datasheet.pdf