Vishay/Sprague CWR26HH336MBFA\TR
CWR26HH336MBFA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336MBFA\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336MBFA\TR.pdf
Availability of CWR26HH336MBFA\TR
QUANTITY
CWR26HH336MBFA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336MBFA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336MBFA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336MBFA\TR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336MBFA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336MBFA\TR Details Description
Related parts for CWR26HH336MBFA\TR
TRANS NPN 80V 8A DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 95MA 6.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC FPGA 680 I/O 1759FCBGA datasheet.pdf
VARISTOR 254V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 22POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN POWER ENTRY 3 POLE 20A 250V datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A datasheet.pdf