Vishay/Sprague CWR26HH336MBFB\HR
CWR26HH336MBFB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336MBFB\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336MBFB\HR.pdf
Availability of CWR26HH336MBFB\HR
QUANTITY
CWR26HH336MBFB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336MBFB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336MBFB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336MBFB\HR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336MBFB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336MBFB\HR Details Description
Related parts for CWR26HH336MBFB\HR
FIXED IND 390UH 133MA 7 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MINITEK UNSHR HDR SMT datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 150V 0606 datasheet.pdf
BOARD EXT LANDSCAP LCD INTERFACE datasheet.pdf
MI-2 D/R CLIP 18CKT 510941805 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf