Vishay/Sprague CWR26HH336MBFC\HR
CWR26HH336MBFC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HH336MBFC\HR
Brief Description
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HH336MBFC\HR.pdf
Availability of CWR26HH336MBFC\HR
QUANTITY
CWR26HH336MBFC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HH336MBFC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HH336MBFC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HH336MBFC\HR
Related LinksCWR26HH3, CWR26HH336MBFC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HH336MBFC\HR Details Description
Related parts for CWR26HH336MBFC\HR
DSUB CABLE - CMP25G/AE25G/CFP25G datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
4X6 METRAL CABLE CONN datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET datasheet.pdf
CAP FILM 4.7NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf