Vishay/Sprague CWR26HK106MBFA\TR
CWR26HK106MBFA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK106MBFA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK106MBFA\TR.pdf
Availability of CWR26HK106MBFA\TR
QUANTITY
CWR26HK106MBFA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK106MBFA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK106MBFA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)667 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK106MBFA\TR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK106MBFA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK106MBFA\TR Details Description
Related parts for CWR26HK106MBFA\TR
CAP POLYMER 150UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 X,X,X,RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC BLUETOOTH CTLR 54DSBGA datasheet.pdf
33UF 40V 9,4X23,3MM 125C 20000H datasheet.pdf