Vishay/Sprague CWR26HK107JCHZ\HR
CWR26HK107JCHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107JCHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107JCHZ\HR.pdf
Availability of CWR26HK107JCHZ\HR
QUANTITY
CWR26HK107JCHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107JCHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107JCHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107JCHZ\HR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107JCHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107JCHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HK107JCHZ\HR
CAP TRIMMER 2.2-6PF 50V SMD datasheet.pdf
TERMINAL TURRET TRIPLE .062" L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 16-TSSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 76A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 1.5A TO220 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 30W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
256M MDDR X32 200MHZ IND datasheet.pdf