Vishay/Sprague CWR26HK107KCHB\TR
CWR26HK107KCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107KCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107KCHB\TR.pdf
Availability of CWR26HK107KCHB\TR
QUANTITY
CWR26HK107KCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107KCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107KCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107KCHB\TR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107KCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107KCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26HK107KCHB\TR
SWITCH DIP FLUSH TAPE SEAL 8POS datasheet.pdf
RND STANDOFF 6-32 STEATITE 5/8" datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST YEL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 2.191K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
METRAL HDR 4RX2M SIG datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 410MA 410 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323 datasheet.pdf