Vishay/Sprague CWR26HK107MBHZ\TR
CWR26HK107MBHZ\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK107MBHZ\TR
Brief Description
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915
Datasheet Download
CWR26HK107MBHZ\TR.pdf
Availability of CWR26HK107MBHZ\TR
QUANTITY
CWR26HK107MBHZ\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK107MBHZ\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK107MBHZ\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)180 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK107MBHZ\TR
Related LinksCWR26HK1, CWR26HK107MBHZ\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK107MBHZ\TR Details Description
Related parts for CWR26HK107MBHZ\TR
CONN HEADER 40POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CONN CABLE STANDARD L-SHAPED 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 1.4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
LED CLUSTER T3 1/4 YLW 525NM 14V datasheet.pdf