Vishay/Sprague CWR26HK226JBGA\HR
CWR26HK226JBGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226JBGA\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226JBGA\HR.pdf
Availability of CWR26HK226JBGA\HR
QUANTITY
CWR26HK226JBGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226JBGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226JBGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226JBGA\HR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226JBGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226JBGA\HR Details Description
Related parts for CWR26HK226JBGA\HR
IC EEPROM 1KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
WIRE MARKER B/W .16-.39"250PC datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC ADC 12BIT W/REF 28-SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL MCBSTR9 + ULINK2 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 3W SMB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf