Vishay/Sprague CWR26HK226JBGZ\PR
CWR26HK226JBGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226JBGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 5% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226JBGZ\PR.pdf
Availability of CWR26HK226JBGZ\PR
QUANTITY
CWR26HK226JBGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226JBGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226JBGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226JBGZ\PR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226JBGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226JBGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26HK226JBGZ\PR
IC BUFFER 1.8V 28BIT SOT802-1 datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS W/PINS SOLDER datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 37V SNT-4A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT SCK datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 423V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 10" 9S FIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 70POS 0.20MM R/A datasheet.pdf