Vishay/Sprague CWR26HK226MBGB\PR
CWR26HK226MBGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK226MBGB\PR
Brief Description
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711
Datasheet Download
CWR26HK226MBGB\PR.pdf
Availability of CWR26HK226MBGB\PR
QUANTITY
CWR26HK226MBGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK226MBGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK226MBGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)275 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK226MBGB\PR
Related LinksCWR26HK2, CWR26HK226MBGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK226MBGB\PR Details Description
Related parts for CWR26HK226MBGB\PR
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 63V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 0.01UF 5% 310VAC AXIAL datasheet.pdf