Vishay/Sprague CWR26HK336JBFB\TR
CWR26HK336JBFB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JBFB\TR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JBFB\TR.pdf
Availability of CWR26HK336JBFB\TR
QUANTITY
CWR26HK336JBFB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JBFB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JBFB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JBFB\TR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336JBFB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JBFB\TR Details Description
Related parts for CWR26HK336JBFB\TR
CONN HEADER .100 SINGL STR 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W LEADS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V DO213AB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
EXTRACT TOOL IMPEL 3 PR & 6 PR datasheet.pdf
MICRO DGTL 15X~270X 534X W/LIGHT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPST 10A 125V datasheet.pdf