Vishay/Sprague CWR26HK336JBFC\PR
CWR26HK336JBFC\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336JBFC\PR
Brief Description
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336JBFC\PR.pdf
Availability of CWR26HK336JBFC\PR
QUANTITY
CWR26HK336JBFC\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336JBFC\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336JBFC\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336JBFC\PR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336JBFC\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336JBFC\PR Details Description
Related parts for CWR26HK336JBFC\PR
CONN RECEPT 5POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
REFLECTOR FOR XP-E,C,G & N119 datasheet.pdf
FAN BLOWER 75.7X30MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
EVAL BOARD RGB LED ARRAY DVR datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CAP TRIM 1000-2155PF 500V PANEL datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 2500VDC DRAWING T4 datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.2UF RADIAL datasheet.pdf