Vishay/Sprague CWR26HK336KBFZ\HR
CWR26HK336KBFZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26HK336KBFZ\HR
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214
Datasheet Download
CWR26HK336KBFZ\HR.pdf
Availability of CWR26HK336KBFZ\HR
QUANTITY
CWR26HK336KBFZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26HK336KBFZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26HK336KBFZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated15V
ESR (Equivalent Series Resistance)800 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2214 (5634 Metric)
Size / Dimension0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max)0.085" (2.16mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeF
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26HK336KBFZ\HR
Related LinksCWR26HK3, CWR26HK336KBFZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26HK336KBFZ\HR Details Description
Related parts for CWR26HK336KBFZ\HR
RES SMD 5.23K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TAPE DBL SIDED FOAM 1/32 X 1/2" datasheet.pdf
IC INVERTER SGL 1-INPUT SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR 48POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC SMC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 3POS SCKT datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/34/180LF 3.5SN BK datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.2V 4-USP datasheet.pdf