Vishay/Sprague CWR26KB106KBGB\HR
CWR26KB106KBGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106KBGB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106KBGB\HR.pdf
Availability of CWR26KB106KBGB\HR
QUANTITY
CWR26KB106KBGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106KBGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106KBGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106KBGB\HR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106KBGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106KBGB\HR Details Description
Related parts for CWR26KB106KBGB\HR
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
BLZP 5.00/22/180F SN OR BX datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf