Vishay/Sprague CWR26KB106KBGZ\HR
CWR26KB106KBGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106KBGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106KBGZ\HR.pdf
Availability of CWR26KB106KBGZ\HR
QUANTITY
CWR26KB106KBGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106KBGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106KBGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106KBGZ\HR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106KBGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106KBGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26KB106KBGZ\HR
CONN HEADER .100 SINGL STR 19POS datasheet.pdf
COVER DUCT PVC DGY 2.5"(6=6') datasheet.pdf
LED GREEN DIFFUSED 1210 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 20POS VERT .112" datasheet.pdf
VARISTOR 135V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CBL BNC ST PLUG-PLG BEL 8218 24" datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf