Vishay/Sprague CWR26KB106KCGZ\PR
CWR26KB106KCGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106KCGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106KCGZ\PR.pdf
Availability of CWR26KB106KCGZ\PR
QUANTITY
CWR26KB106KCGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106KCGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106KCGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106KCGZ\PR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106KCGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106KCGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26KB106KCGZ\PR
IC AUDIO AMP 4W SIL-9 W/FIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5V 4A VERT 12-SIP datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V Y5P RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 18.5A TO-247 datasheet.pdf
48+48 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
HDR 2POS 2MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS W/BOOT datasheet.pdf