Vishay/Sprague CWR26KB106MCGB\PR
CWR26KB106MCGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KB106MCGB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KB106MCGB\PR.pdf
Availability of CWR26KB106MCGB\PR
QUANTITY
CWR26KB106MCGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KB106MCGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KB106MCGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KB106MCGB\PR
Related LinksCWR26KB1, CWR26KB106MCGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KB106MCGB\PR Details Description
Related parts for CWR26KB106MCGB\PR
SSD 2GB SCSI datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 11.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 40A 415V 13.8X54.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 59 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
SW MINI SPDT SHRT HNG LEVER 250V datasheet.pdf