Vishay/Sprague CWR26KC106MBGA
CWR26KC106MBGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KC106MBGA
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KC106MBGA.pdf
Availability of CWR26KC106MBGA
QUANTITY
CWR26KC106MBGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KC106MBGA
Internal Part NumberEIS-CWR26KC106MBGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KC106MBGA
Related LinksCWR26KC, CWR26KC106MBGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KC106MBGA Details Description
Related parts for CWR26KC106MBGA
IC REG LDO 3V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER I2C 16SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER SCHM TRG TRPL 8DSBGA datasheet.pdf
IC FREQ SYNTHESIZER 48LQFP datasheet.pdf
FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
762 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf