Vishay/Sprague CWR26KC106MCGA
CWR26KC106MCGA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KC106MCGA
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KC106MCGA.pdf
Availability of CWR26KC106MCGA
QUANTITY
CWR26KC106MCGA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KC106MCGA
Internal Part NumberEIS-CWR26KC106MCGA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KC106MCGA
Related LinksCWR26KC, CWR26KC106MCGA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KC106MCGA Details Description
Related parts for CWR26KC106MCGA
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CARD ENGINE 16MB FLASH 32MB RAM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 28POS DL 30GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN 7/8" 4POS SOCKET datasheet.pdf
DURA-FLEX 3.34" BLACK 50' datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 40V 4SSOP SMD datasheet.pdf
RES 590 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT PIN datasheet.pdf
LOCFIELD ANTENNA SMA FCC datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf