Vishay/Sprague CWR26KH106JBGA\PR
CWR26KH106JBGA\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106JBGA\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106JBGA\PR.pdf
Availability of CWR26KH106JBGA\PR
QUANTITY
CWR26KH106JBGA\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106JBGA\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106JBGA\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106JBGA\PR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106JBGA\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106JBGA\PR Details Description
Related parts for CWR26KH106JBGA\PR
PANEL FRONT 19X15.7X0.07" BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2A 105 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 120KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.17A 190 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 1.25KVDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
MEP-6T TOUCH SCREEN/MESSAGE SYST datasheet.pdf
FAN 48VDC 172X150X51MM IP68 datasheet.pdf