Vishay/Sprague CWR26KH106JCGC\HR
CWR26KH106JCGC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106JCGC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106JCGC\HR.pdf
Availability of CWR26KH106JCGC\HR
QUANTITY
CWR26KH106JCGC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106JCGC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106JCGC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106JCGC\HR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106JCGC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106JCGC\HR Details Description
Related parts for CWR26KH106JCGC\HR
FIXED IND 450UH 1.5A 490 MOHM TH datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.15W SMD datasheet.pdf
CBL RIBN 68COND 0.025 GRAY 100' datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.4A 16SOIC datasheet.pdf
RES 95.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SHUNT 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
LABEL ID RATINGS 49.22'X0.98" datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 260MA 7.4 OHM TH datasheet.pdf