Vishay/Sprague CWR26KH106KBGC\TR
CWR26KH106KBGC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106KBGC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106KBGC\TR.pdf
Availability of CWR26KH106KBGC\TR
QUANTITY
CWR26KH106KBGC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106KBGC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106KBGC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106KBGC\TR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106KBGC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106KBGC\TR Details Description
Related parts for CWR26KH106KBGC\TR
CONN HSG RCPT 13POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONN TERM BLK CARD EDGE 16POS datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 28POS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 8POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB24 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MCU ARM 32BIT 128K FLASH 48LQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 2POS PIN datasheet.pdf