Vishay/Sprague CWR26KH106KCGB\HR
CWR26KH106KCGB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106KCGB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106KCGB\HR.pdf
Availability of CWR26KH106KCGB\HR
QUANTITY
CWR26KH106KCGB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106KCGB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106KCGB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106KCGB\HR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106KCGB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106KCGB\HR Details Description
Related parts for CWR26KH106KCGB\HR
RES SMD 330K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FILTER ACT PROG 28-DIP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A POWERMITE1 datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR M30 10MM NO datasheet.pdf
SWITCH DIP 1POS STANDARD SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 6.04K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
DSUB 36X4 F PCR/A G 50OHM T datasheet.pdf