Vishay/Sprague CWR26KH106MCGB\PR
CWR26KH106MCGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106MCGB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106MCGB\PR.pdf
Availability of CWR26KH106MCGB\PR
QUANTITY
CWR26KH106MCGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106MCGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106MCGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)