Vishay/Sprague CWR26KH106MCGZ\PR
CWR26KH106MCGZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KH106MCGZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KH106MCGZ\PR.pdf
Availability of CWR26KH106MCGZ\PR
QUANTITY
CWR26KH106MCGZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KH106MCGZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KH106MCGZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KH106MCGZ\PR
Related LinksCWR26KH1, CWR26KH106MCGZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KH106MCGZ\PR Details Description
Related parts for CWR26KH106MCGZ\PR
CAP CER 47PF 3KV C0G 1808 datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 770MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN,SKT,FLTPQ datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
RES 540 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 48V 0.25A datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL HS LP 8DIP datasheet.pdf
Connector Socket 98 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 76 TYPE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf