Vishay/Sprague CWR26KK106JBGB\TR
CWR26KK106JBGB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106JBGB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106JBGB\TR.pdf
Availability of CWR26KK106JBGB\TR
QUANTITY
CWR26KK106JBGB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106JBGB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106JBGB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106JBGB\TR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106JBGB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106JBGB\TR Details Description
Related parts for CWR26KK106JBGB\TR
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 7.5MM datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 6-6 WHITE 5' datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 15NS 44TSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL OP AMP MCP651 datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
LONG LIFE LIMIT SW ROLLER LEVE datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 268VC DO202AA datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 18W datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
CONN DSUB 9POS F R/A .590 datasheet.pdf
CAP 3300 UF 20% 25 V datasheet.pdf