Vishay/Sprague CWR26KK106KCGA\HR
CWR26KK106KCGA\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106KCGA\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106KCGA\HR.pdf
Availability of CWR26KK106KCGA\HR
QUANTITY
CWR26KK106KCGA\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106KCGA\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106KCGA\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106KCGA\HR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106KCGA\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106KCGA\HR Details Description
Related parts for CWR26KK106KCGA\HR
CONN FFC FPC VERT 16POS 1MM SMD datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 12.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.05 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 300MA 950 MOHM datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 32pF 60 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 79.4 OHM 0.1% 8W TO220-2 datasheet.pdf