Vishay/Sprague CWR26KK106MCGB\PR
CWR26KK106MCGB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106MCGB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106MCGB\PR.pdf
Availability of CWR26KK106MCGB\PR
QUANTITY
CWR26KK106MCGB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106MCGB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106MCGB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106MCGB\PR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106MCGB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106MCGB\PR Details Description
Related parts for CWR26KK106MCGB\PR
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 8K FLASH 512B 16QFN datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
LABEL 10X8" BLACK ON RED 50/PK datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE (B-127-08) datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 3W datasheet.pdf