Vishay/Sprague CWR26KK106MCGZ\HR
CWR26KK106MCGZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26KK106MCGZ\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2711
Datasheet Download
CWR26KK106MCGZ\HR.pdf
Availability of CWR26KK106MCGZ\HR
QUANTITY
CWR26KK106MCGZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26KK106MCGZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26KK106MCGZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)350 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2711 (6728 Metric)
Size / Dimension0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeG
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26KK106MCGZ\HR
Related LinksCWR26KK1, CWR26KK106MCGZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26KK106MCGZ\HR Details Description
Related parts for CWR26KK106MCGZ\HR
FUSE GLASS 1.75A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
LED COOL WHITE 6500K datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 25.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 9A 125V datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf