Vishay/Sprague CWR26MB106JBHB\HR
CWR26MB106JBHB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106JBHB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106JBHB\HR.pdf
Availability of CWR26MB106JBHB\HR
QUANTITY
CWR26MB106JBHB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106JBHB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106JBHB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)