Vishay/Sprague CWR26MB106JBHZ
CWR26MB106JBHZ picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106JBHZ
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106JBHZ.pdf
Availability of CWR26MB106JBHZ
QUANTITY
CWR26MB106JBHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106JBHZ
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106JBHZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106JBHZ
Related LinksCWR26MB, CWR26MB106JBHZ Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106JBHZ Details Description
Related parts for CWR26MB106JBHZ
RACK ECONOMIZER 66.56X22 X 18.5" datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 25A 220V datasheet.pdf
TOOL TERMI-POINT TEST datasheet.pdf
OSC XO 267.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 2POS .250 GREEN datasheet.pdf
SWITCH KNOB KNURL 0.75" NAT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 5/16" 10.3" datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf