Vishay/Sprague CWR26MB106JCHA\TR
CWR26MB106JCHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106JCHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106JCHA\TR.pdf
Availability of CWR26MB106JCHA\TR
QUANTITY
CWR26MB106JCHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106JCHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106JCHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeH
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106JCHA\TR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106JCHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106JCHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MB106JCHA\TR
CONV DC/DC 10W SNG 12V 3.3V PCB datasheet.pdf
RES SMD 7.15K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A NM datasheet.pdf