Vishay/Sprague CWR26MB106KBHZ\HR
CWR26MB106KBHZ\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106KBHZ\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106KBHZ\HR.pdf
Availability of CWR26MB106KBHZ\HR
QUANTITY
CWR26MB106KBHZ\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106KBHZ\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106KBHZ\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106KBHZ\HR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106KBHZ\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106KBHZ\HR Details Description
Related parts for CWR26MB106KBHZ\HR
RES SMD 6.98K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 10LLP datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 20" H2O 4SIP datasheet.pdf
LEAD ASSY SGL END 16AWG 24" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1MSPS 48-VQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf