Vishay/Sprague CWR26MB106MCHC\TR
CWR26MB106MCHC\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MB106MCHC\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MB106MCHC\TR.pdf
Availability of CWR26MB106MCHC\TR
QUANTITY
CWR26MB106MCHC\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MB106MCHC\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MB106MCHC\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MB106MCHC\TR
Related LinksCWR26MB1, CWR26MB106MCHC\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MB106MCHC\TR Details Description
Related parts for CWR26MB106MCHC\TR
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0306 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS .8MM FH 5H 8AU datasheet.pdf
RES 8.35K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
VHDM BP 6R 10C SHIELD L-SERIES datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 7VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.5A 250V datasheet.pdf
IC FPGA 552 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED THRU HOLE datasheet.pdf
LEAD 4MM BANANA SHTH PP SILIC 0. datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf