Vishay/Sprague CWR26MC106JBHB\TR
CWR26MC106JBHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106JBHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106JBHB\TR.pdf
Availability of CWR26MC106JBHB\TR
QUANTITY
CWR26MC106JBHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106JBHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106JBHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106JBHB\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106JBHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106JBHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106JBHB\TR
DRILL BIT HIGH SPEED STEEL .052" datasheet.pdf
CONNECTOR HEADER 6POS R/A datasheet.pdf
IC OPAMP GP 210MHZ 8MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 7A 125V datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR DETECTOR 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT PROBE 0.8MM PITCH datasheet.pdf
.375 FLAG FASTON RECEPT datasheet.pdf
HDM SAPR062F070O LM datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf