Vishay/Sprague CWR26MC106JCHA
CWR26MC106JCHA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106JCHA
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106JCHA.pdf
Availability of CWR26MC106JCHA
QUANTITY
CWR26MC106JCHA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106JCHA
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106JCHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106JCHA
Related LinksCWR26MC, CWR26MC106JCHA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106JCHA Details Description
Related parts for CWR26MC106JCHA
IC BATTERY CHRGR NOTEBOOK 28-QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
DIGRF 3G BUS DECODE WS-XS datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 0.200 T/H TIN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V SMD datasheet.pdf