Vishay/Sprague CWR26MC106JCHB\TR
CWR26MC106JCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106JCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106JCHB\TR.pdf
Availability of CWR26MC106JCHB\TR
QUANTITY
CWR26MC106JCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106JCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106JCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106JCHB\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106JCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106JCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106JCHB\TR
RES SMD 806 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 14.7KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
IC MCU ARM7 32KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
RES 2.7 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 176 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC LCD DRIVER AUTOMOTIVE 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 62PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC datasheet.pdf