Vishay/Sprague CWR26MC106JCHZ\PR
CWR26MC106JCHZ\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106JCHZ\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106JCHZ\PR.pdf
Availability of CWR26MC106JCHZ\PR
QUANTITY
CWR26MC106JCHZ\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106JCHZ\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106JCHZ\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106JCHZ\PR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106JCHZ\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106JCHZ\PR Details Description
Related parts for CWR26MC106JCHZ\PR
RES 200 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 122PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 2A 24V datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN CABLE3M datasheet.pdf
Connector Socket 43 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf