Vishay/Sprague CWR26MC106KCHA\TR
CWR26MC106KCHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106KCHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106KCHA\TR.pdf
Availability of CWR26MC106KCHA\TR
QUANTITY
CWR26MC106KCHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106KCHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106KCHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106KCHA\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106KCHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106KCHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106KCHA\TR
THERMISTOR NTC 150K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
FERRULE FOR MU PLUGS datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:2 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V JB 0201 datasheet.pdf
CONN CIC TOP 29POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
STEP DOWN REGULATOR MODULE datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 2KV X7R RADIAL datasheet.pdf
40V SILICON HIGH CURRENT LOW LEAKAGE SCHOTTKY DIODE IC datasheet.pdf