Vishay/Sprague CWR26MC106MCHA\TR
CWR26MC106MCHA\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106MCHA\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106MCHA\TR.pdf
Availability of CWR26MC106MCHA\TR
QUANTITY
CWR26MC106MCHA\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106MCHA\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106MCHA\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106MCHA\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106MCHA\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106MCHA\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106MCHA\TR
IC OPAMP GP 4.5MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VMT3 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CAP FILM 40UF 5% 480VAC SCREW datasheet.pdf
CABLE STR FEMALE-FEMALE 3POS 3' datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CABLE 10POS .100 JUMPER 1.25 INC datasheet.pdf
CAP FILM 0.001UF 5% 1250VDC AXIA datasheet.pdf