Vishay/Sprague CWR26MC106MCHB\TR
CWR26MC106MCHB\TR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MC106MCHB\TR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MC106MCHB\TR.pdf
Availability of CWR26MC106MCHB\TR
QUANTITY
CWR26MC106MCHB\TR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MC106MCHB\TR
Internal Part NumberEIS-CWR26MC106MCHB\TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MC106MCHB\TR
Related LinksCWR26MC1, CWR26MC106MCHB\TR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MC106MCHB\TR Details Description
Related parts for CWR26MC106MCHB\TR
CAP TANT 10UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC VOLT SUPERVISOR 5.0V SOT-23-6 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 225W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE CONN 4POLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 62V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS PNL MNT PIN datasheet.pdf