Vishay/Sprague CWR26MH106KCHB\HR
CWR26MH106KCHB\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106KCHB\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106KCHB\HR.pdf
Availability of CWR26MH106KCHB\HR
QUANTITY
CWR26MH106KCHB\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106KCHB\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106KCHB\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106KCHB\HR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106KCHB\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106KCHB\HR Details Description
Related parts for CWR26MH106KCHB\HR
CAP CER 0.68UF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
IC DAC 12BIT SPI/SRL TSOT-23-8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
.050 EBBI 50D PLUG 30CKT datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT13 ACCESSORY datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE SKT RA datasheet.pdf