Vishay/Sprague CWR26MH106MBHC\HR
CWR26MH106MBHC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MH106MBHC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MH106MBHC\HR.pdf
Availability of CWR26MH106MBHC\HR
QUANTITY
CWR26MH106MBHC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MH106MBHC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MH106MBHC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MH106MBHC\HR
Related LinksCWR26MH1, CWR26MH106MBHC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MH106MBHC\HR Details Description
Related parts for CWR26MH106MBHC\HR
BOX ABS ALMOND 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
TERMINAL TURRET TRIPLE .062" L datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER DSL ANSI DUAL-JACK WHITE datasheet.pdf
CONN N JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf