Vishay/Sprague CWR26MK106KCHB\PR
CWR26MK106KCHB\PR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106KCHB\PR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106KCHB\PR.pdf
Availability of CWR26MK106KCHB\PR
QUANTITY
CWR26MK106KCHB\PR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106KCHB\PR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106KCHB\PR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106KCHB\PR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106KCHB\PR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106KCHB\PR Details Description
Related parts for CWR26MK106KCHB\PR
TERM MULTISENSOR TS35 WM BG datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 6.7A 15 MOHM SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 549K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FILTER LINE 3A FASTONS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf