Vishay/Sprague CWR26MK106KCHC\HR
CWR26MK106KCHC\HR picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106KCHC\HR
Brief Description
CAP TANT 10UF 10% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106KCHC\HR.pdf
Availability of CWR26MK106KCHC\HR
QUANTITY
CWR26MK106KCHC\HR Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106KCHC\HR
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106KCHC\HR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateC (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106KCHC\HR
Related LinksCWR26MK1, CWR26MK106KCHC\HR Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106KCHC\HR Details Description
Related parts for CWR26MK106KCHC\HR
FIXED IND 10UH 1.5A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC BUFFER DVR ECL NON-INV 8TSSOP datasheet.pdf
IC IGNITION CTRL ELECTR 16-SOIC datasheet.pdf
HEATSHRINK RHW POLY 20MMX4' BLK datasheet.pdf
IC PC CLOCK 3.3V 64-TSSOP datasheet.pdf
A22TK-2LL-11-K02 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf