Vishay/Sprague CWR26MK106MBHA
CWR26MK106MBHA picture photo
Mfg. Part Number
CWR26MK106MBHA
Brief Description
CAP TANT 10UF 20% 35V 2915
Datasheet Download
CWR26MK106MBHA.pdf
Availability of CWR26MK106MBHA
QUANTITY
CWR26MK106MBHA Order Process
Ship out your order
Specifications of CWR26MK106MBHA
Internal Part NumberEIS-CWR26MK106MBHA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesMilitary, MIL-PRF-55365/13, CWR26
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2915 (7338 Metric)
Size / Dimension0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.125" (3.17mm)
FeaturesMilitary
Failure RateB (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CWR26MK106MBHA
Related LinksCWR26MK, CWR26MK106MBHA Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
CWR26MK106MBHA Details Description
Related parts for CWR26MK106MBHA
IC SWITCH PWR 650V 8A TO-262-5 datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK DUAL PLL 64WQFN datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 600A AC/DC datasheet.pdf
CONN RING NUT FOR PLUG/RCPT HSG datasheet.pdf
CAP FILM 5.6 NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf